W sobotę 3 czerwca 2023, Wojskowa Akademia Techniczna po raz drugi w tym roku zorganizowała Dzień Otwarty, podczas którego tegoroczni maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Na wszystkich odwiedzających czekały stoiska ośmiu wydziałów akademickich, na których pracownicy i studenci przedstawiali ofertę kształcenia. Przedstawiciele Działu Organizacji Kształcenia prezentowali natomiast zasady rekrutacji na studia wojskowe i cywilne w WAT na rok akademicki 2023/2024. Dodatkowo na stoiskach organizacji studenckich można było zapoznać się z możliwościami rozwoju zainteresowań i pasji w uczelni. Nowością było stoisko Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji informujące o szczegółach rekrutacji na studia wojskowe.

Na placu apelowym odbył się także specjalny pokaz sprzętu wojskowego, podczas którego fani militariów mieli niecodzienną okazję porozmawiania z jego załogą oraz zobaczyć z bliska m.in. Artyleryjski Wóz Rozpoznawczy, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, 122 mm wyrzutnię artyleryjską RM-70.

Również nasz Instytut przygotował ofertę dla studentów: wykład o szczegółach kierunku logistyka, gry strategiczne oraz symulatory dronów. Na zainteresowanych czekają kierunki: Bezpieczeństwo Narodowe, Obronność Państwa, National Security oraz nowy kierunek -Administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa narodowego.