Fundacja Transatlantic Future Leaders Forum („TFLF”) oraz Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. realizują wspólnie pierwszą edycję programu umożliwiającego najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie, Londynie oraz w Grupie PGZ S.A. (oferta stażu w Grupie PGZ S.A. tylko dla studentów WAT).

Program stażowy trwa od 6-8 tygodni od sierpnia/września 2023 r. i obejmuje staże w amerykańskich i brytyjskich biurach parlamentarzystów w Waszyngtonie i Londynie. Integralną częścią programu są dodatkowe spotkania z przedstawicielami think tanków, prywatnych firm i organizacji pozarządowych w USA i Wielkiej Brytanii.

W czasie poprzednich edycji programu stażyści TFLF odwiedzili m.in. siedzibę Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Pentagon, Chatham House, Ambasadę RP w USA i w Wielkiej Brytanii, centrum technologiczne firmy Lockheed Martin czy fabrykę Boeinga w Charleston.

Realizacja programu jest szansą dla studentów na uzyskanie doświadczenia międzynarodowego oraz zawodowego w obszarze m.in. zbrojeniowym oraz zdobycia pracy w Grupie PGZ.

Kto może aplikować?

  1. Osoby urodzone 1 stycznia 1997 lub później
  2. Osoby posiadające obywatelstwo polskie
  3. Osoby posiadające status studenta studiów dziennych na polskiej lub zagranicznej uczelni lub osoby, które zakończyły studia maksymalnie pół roku wcześniej
  4. Osoby władające biegle językiem angielskim
  5. Osoby zaangażowane w działalność studencką, naukową, proaktywne i będące liderami w swoich społecznościach
  6. Osoby zainteresowane tematyką transatlantycką

Szczegółowe informacje: Program stażowy TFLF-PGZ

Aplikacje należy składać poprzez stronę https://transatlanticforum.org/. Rekrutacja trwa do 26 marca 2023 r.

Webinar dot. Programu: https://fb.watch/j7-eTM83Cs/